,

Adı Sanı Pek Bilinmeyen Süper Kahraman Filmleri

Milyonluk bütçelerle reklamı yapılamamış süper kahraman filmleri listesi…

Süper kahraman denince akla direkt olarak Marvel ve DC gelse de, adı sanı bilinmeyen, kenarda köşede kalmış bir kaç süper kahraman filmi var. Bazılarının reklamı iyi yapılamamış bazıları da gerçekten çok kötü olduğu için seyredilmemiş. Ancak, fantastik kahramanlardan hoşlananların, ne bulsam seyrederim diyenlerin keyifle seyredebileceği filmler listemizi sizlere sunmak istedik.

1. Hancock (2008) – IMDb 6,4

hancock

Baş rolünde Will Smith’in yer aldığı film pek de beğenilmemiş olmasına rağmen kahramanımızın hayranları da yok değil. Uçan, kaçan, güçlü ve serseri ruhlu bir süper kahramanımız var. Kurgusu oldukça zayıf da olsa seyredilmeyecek kadar kötü de değil.

2. Unbreakable / Ölümsüz (2000) – IMDb 7,2

unbreakable

Başrollerini iki dev ismin: Samuel L. Jackson ve Bruce Willis’in paylaştığı bu film oldukça ilgi çekici. Doğuştan cam kemik hastalığına sahip olan Elijah, tam bir çizgi roman hayranıdır. Normal yaşamına devam edemediği için kendini süper kahraman romanlarına kaptıran Elijah, bir gün, herkesin öldüğü bir tren kazasında tek bir çizik bile almayan David ile tanışır. Onu bir süper kahraman olduğuna inandırmaya çalışan Elijah ile David’in hikayesi de burada başlar.

3. Super (2010) – IMDb 6,8

super film

Komedi aksiyon tarzında yapılmış eğlenceli bir süper kahraman filmi. Kahramanımız Batman gibi sadece insani yeteneklere sahip bir kahraman. Tabi ki Batman gibi zeki, güçlü ve yetenekli değil. Süper kahraman parodisi yapılmaya çalışılmış ancak pek de komik olmamış kısmen eğlenceli bir yapım.

4. Green Lantern / Yeşil Fener (2011) – IMDb 5,6

yeşil fener

Yeşil Fener Kolordusu olarak adlandırılan barış ve adalet koruyucuları, gizemli bir evrende yüzyıllardır var olan bir birliktir. Hal ise, yetenekli ve ukala bir test pilotudur. Yeşil Fenerliler, yüzüğün gücüne inanmayanlara saygı duymazlar. Ancak, Hal’a ihtiyaçları vardır. Kararlı ve iradelidir, ayrıca, diğer Yeşil Fenerli Savaşçılarda olmayan bir şeye sahiptir: insanlık. Eğer Hal yeni güçlerine bir an önce hakim olmayı öğrenir ve korkularını yenmesi için gereken cesareti gösterebilirse en büyük Yeşil Fenerli savaşçı olacaktır.

5. Griff the Invisible / Ultra Mega Süper Kahraman (2010) – IMDb 6,1

Griff the Invisible Ultra Mega Süper Kahraman

İzlediğinize pişman olmayacağınız bir süper kahraman filmi. Hikaye aslında biraz sıradan. Karakterimiz, gündüzleri sıradan bir ofis memuru iken geceleri şehri korumaya kendini adamış bir süper kahramandır. Superman ve Batman karışımı diyebiliriz 🙂

6. Kick-Ass / Göster Gününü (2010) – IMDb 7,7

kick ass

İsmine bakınca oldukça itici gelen bu film aslında fazlasıyla eğlenceli. Süper kahraman hayranı olan Dave, çizgi romanlardaki gibi büyüleyici bir süper kahraman olmaya karar verir. Kostümünü hazırlayıp maceraya atılan kahramanımızı eğlenceli bir dünya bekleyecektir.

BONUS

Süpermen Dönüyor (1979) – IMDb 4,0

Süpermen Dönüyor (1979)

Ağlasam mı gülsem mi diye düşüneceğiniz, ama izlerken sonunda ne olacağını merak edip bırakamayacağınız Türk işi süper kahraman filmi. Kendinize ve arkadaşlarınıza eziyet etmek istediğinizde seyredebileceğiniz, bizim kategorisini belirleyemediğimiz ancak içinde süper kahramana benzer birinin olduğuna hem fikir olduğumuz bir yapım 🙂

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vizyonda Bu Hafta (22.07.2016)

Lights Out / Işıklar Sönünce Film İncelemesi