,

Suicide Squad’ı İzlemeden Önce Tanımanız Gereken Karakterler

Merakla beklenen Suicide Squad’ın kötü karakterlerini tanıyalım…

Öncelikler kahramanlarımızın hepsinin eğlenceli, deli dolu ve psikopat olduklarını belirtelim. Yeterince psikopat oldukları için devlet tarafından en zorlu operasyonlar için görevlendiriliyorlar. Bu yüzden isimleri “İntihar Timi”. Bakalım filmde bizi hangi karakterler bekliyor.

1. Harley Quinn (Margot Robbie)

Harley Quinn (Margot Robbie)

Eminiz ki kendini bilmeseniz bile ismini duymuşsunuzdur. Harley Quinn’imiz sinema tarihinde pek de ünlü sayılmaz ancak Batman Çizgi Roman dünyasında oldukça ünlü bir karakter. Arkham akıl hastanesinde doktor olarak çalışan Harleen Quinzel, hastaneye gelen deliler delisi Joker’e aşık olur. Ona benzemek için hem dış görünüşünü hem karakterini hem de ismini değiştirir.

2. Enchantress (Cara Delevingne)

Enchantress

June Moone, kendi halinde sanatçı ruhlu bir insandır. Ancak bir gün kendini teslim alan gizli bir güçle tanışır. Bu güç, June’a hem özel yetenekler verirken hem de içindeki iyiliği öldürecektir. Filmde, bizleri içindeki iyiliği tam olarak yitirememiş bir büyücü olarak karşılıyor. Bu yüzden diğer kahramanlarımızdan biraz farklı.

3. Deadshot (Will Smith)

Deadshot (Will Smith)

Batman çizgi romanlarında Batman’in azılı bir düşmanı olan Deadshot, biraz Ironman’e benziyor diyebiliriz. Vücudunu saran üstün zırhı, teknolojik silahları ile tam donanımlı bir kötü bizi bekliyor. Düşmanlarına karşı acıması olmayan usta bir suikastçı. Üstelik bir de imzası var. Öldürdüğü düşmanlarının yanına mermi kovanlarından birini bırakıyor.

4. Joker (Jared Leto)

joker squad

Bu karakteri beklediğinizi biliyorum. Batman Dark Knight filmiyle akıllara kazınan Joker karakteriyle aynı özelliklere sahip olmayacağını belirtelim. Zaten bu karakteri, Heath Ledger gibi özgün ve mükemmeliyetçi bir şekilde canlandırabilecek birini tanımıyoruz. Ancak Leto, yeni Joker’e yeni bir hava katacak gibi geliyor. Daha psikopat, daha enerjik bir Joker bizi bekliyor olabilir.

5. Slipknot (Adam Beach)

Slipknot (Adam Beach)

İnsanlara acı çektirmekten hoşlanan Slipknot karakteri, ip ve halat konusunda uzman. Düşmanlarını ilginç şekillerde bağlayıp, halatlar yardımıyla onlara tuzak kuran bu kahramanımız bir polis baskını sonucunda yakalanıyor. Hapse girmemek için devlete yardım etmeyi kabul eden Slipknot, böylece Kötüler Takımı’nın bir üyesi oluyor.

6. Katana (Karen Fukuhara)

Katana (Karen Fukuhara)

İsminden ve resminden de anlaşılacağı gibi Asyalı bir kılıç ustası olan Katana’nın hikayesi oldukça ilginç olacağa benziyor. Çünkü, çizgi romanlardan bildiğimiz kadarıyla Katana, kötü bir kahraman değil. Kötüler takımına nasıl katıldığı muamma olan Katana’nın hikayesini filmde öğreneceğiz.

7. Captain Boomerang (Jai Courtney)

Captain Boomerang (Jai Courtney)

Bakışlarından da görebileceğiniz gibi oldukça psikopat bir karakter bizi bekliyor. Boomerang, aslında Flash karakterinin düşmanı. Mistik güçleri ve bıçakçılık yeteneğiyle rakibini alt etmeye çalışan bir suç makinesi.

8. Killer Croc (Adewale Akinnuoye-Agbaje)

Killer Croc (Adewale Akinnuoye-Agbaje)

Katil timsah diye çevirebileceğimiz bu kötümüzün oldukça üstün yetenekleri var. Çizgi romanlarda Batman’in azılı düşmanlarından biri olan Croc, oldukça kalın bir deriye sahip. Bu da onun kolay kolay alt edilemeyeceğini gösteriyor. Ayrıca oldukça hızlı ve hassas reflekslere sahip. Normalde içinde hem insan hem timsah duyguları besleyen kahramanımızın, Kötüler Takımı’nda hayvani iç güdüsü baskın olacak.

9. Rick Flagg (Joel Kinnaman)

Rick Flagg (Joel Kinnaman)

Kahramanımızın özelliği hiç bir özel yeteneğinin olmaması. Evet özel yetenekleri yok ancak gözü kara bir asker için özel bir güce de gerek yok. İşinde uzman, yetenekli, güçlü bir asker olan Rick Flagg, çizgi roman dünyasında bir kaç kez ortaya çıkıyor. Örneğin bir keresinde 2. Dünya Savaşı’na katılan intihar timinde görevli bir asker. Bir keresinde de devlet tarafından görevlendirildiği bir gizli görevde bulunur.

10. El Diablo (Jay Hernandez)

El Diablo (Jay Hernandez)

Çizgi romanda aslında birden fazla El Diablo bulunuyor. Filmde izleyeceğimiz El Diablo ise üçüncü ve en yeni olan Chato Santana. Azılı bir gangster olan Santana, istediği nesneyi ateşe verebiliyor. Bir keresinde birlikte çalıştığı adamlardan alacağını tahsil etmek için koca bir binayı ateşe verdikten sonra içinde kadın ve çocukların da yanarak öldüğünü fark edince vicdan yapıp polise teslim oluyor. Çok geçmeden, özel güçlerinden yararlanabileceğini gören ve onu operasyonlarında kullanmak isteyen Amanda Waller tarafından ise İntihar Timi’ne dahil oluyor.

11. Amanda Waller (Viola Davis)

Amanda Waller (Viola Davis)

Amanda Waller’a Kötüler Takımı’nın başı diyebiliriz. Görevi, İntihar Timi’ni bir araya getirmek, onlara sorumluluklarını bildirmek. Kısacası onları yönetmek. Tabi bir Kötüler Takımı’nı yönetmek için en büyük kötü olmak gerekiyor.

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Crhistopher Nolan’ın İzlemenizi Tavsiye Ettiği 20 Film

Sinema Tutkunlarını Anlatan Filmler