,

Vizyonda Bu Hafta (1 Temmuz 2016)

Temmuz ayı i:tiba:rıyla vizyona yeni giren filmler

Sinema dünyası için oldukça hareketli geçen temmuz ayı bu sene biraz hayal kırıklığı yarattı. Büyük beklenti yaratan ya da bizleri heyecanlandıran filmler olmasa da bu hafta oldukça eğlenceli filmler bizleri bekliyor. İşte temmuz ayı i:tiba:rıyla vizyona giren filmler.

 

1. Arınma Gecesi: Seçim Yılı

arınma gecesi 3

Yönetmen: James DeMonaco

Oyuncular: Frank Grillo, Elizabeth Mitchell, Mykelti Williamson

Tür: Gerilim, Korku

Süre: 105 dk.

Korku filmlerini sevenler için oldukça başarılı bir alternatif olan Arınma Gecesi: Seçim Yılı, ilginç hikayesi ile öne çıkıyor. Yönetmenliğini James DeMonaco’nun yaptığı filmin oyuncu kadrosunda ise Frank Grillo, Elizabeth Mitchell ve Mykelti Williamson gibi başarılı isimler bulunuyor.

 

2. Küçük Şövalye Trenk

Küçük Şövalye Trenk

Yönetmen: Anthony Power

Oyuncular: Johannes Zeiler

Tür: Animasyon, Fantastik, Aile

Süre: 90 dk.

Ailecek izlenebilecek kaliteli bir animasyon filmi olan Küçük Şövalye Trenk, Almanya – Avusturya ortak yapımı. Yönetmenliğini Anthony Power’ın üstlendiği film, bir ejderha ile savaşmak zorunda kalan Trenk adlı karakterin hikayesine odaklanıyor.

 

3. Midnight Special

midnight special

Yönetmen: Jeff Nichols

Oyuncular: Michael Shannon, Jaeden Lieberher, Joel Edgerton

Tür: Macera, Bilimkurgu, Dram

Süre: 111 dk.

Haftanın merakla beklenen bilimkurgu yapımlarından olan Midnight Special, oyuncu kadrosu ile dikkatleri çekiyor. Başrollerinde MichaelShannon, Jaeden Lieberher ve Joel Edgerton’ın bulunduğu filmin yönetmenliğini ise Jeff Nichols yapıyor.

 

4. Üç Harfliler 3: Karabüyü

3 harfliler büyü

Yönetmen: Alper Mestçi

Oyuncular: Deniz Gündoğdu, Seda Oğuz, Metin Yıldırım

Tür: Korku

Haftanın yerli korku filmi olan Üç Harfliler 3: Karabüyü, Alev adlı karakter ve ailesinin etrafında geçen korku dolu hikayeyi anlatıyor. Başrollerinde Deniz Gündoğdu, Seda Oğuz ve Metin Yıldırım’ın bulunduğu filmin yönetmenliğini ise Alper Mestçi üstleniyor.

 

5. Hitler’e Suikast

hitlere suikast

Yönetmen: Oliver Hirschbiegel

Oyuncular: Christian Friedel, Katharina Schüttler, Burghart Klaußner

Tür: Tarihi, Dram

Süre: 114 dk.

Nazi askerlerinin Polonya’yı işgalinden iki ay sonra 8 Kasım 1939 günü, Nazi karşıtı marangoz Georg Elser Hitler’in Münih’te konuşma yapacağı ünlü Bürgerbräukeller salonuna bomba yerleştirir. Amaç Hitler’i ve partinin önde gelen isimlerini yok etmektir. Ancak Hitler o toplantıda konuşmasını kısa tutmuş ve parti liderleriyle birlikte beklenenden daha erken ayrılmıştır. Elser, İsviçre sınırından geçmeye çalışırken dedektifler ve Gestapo yöneticisi Heinrich Müller tarafından yakalanıp sorguya çekilir ve suikast girişiminin başarısız olduğunu bu şekilde öğrenmiş olur. Günler süren işkence seanslarının ardından itirafta bulunup planının ayrıntılarını anlatmaya başlar.

 

6. Babaannem

babannem

Yönetmen: Serkan Özarslan

Oyuncular: Meral Çetinkaya, Mehmetcan Mincinozlu, Tuna Kiremitçi

Tür: Dram

Serkan Özarslan’ın yönettiği Babaannem filmi birbirinden farklı iki neslin birbirine tutunarak ayağa kalkmasını işliyor. Varlıklı bir ailenin oğlu olan Mehmet’in hayatı bir gecede tepetaklak olur. Ailesini bir trafik kazasında kaybeden genç adam bir anda ailesinin yaptığı dolandırıcılıklar sebebiyle malını mülkünü de kaybeder. Yaşadığı travmayı kaldıramayan Mehmet intihar etmeye kalkışır ve hastanede gözlerini açar. Uyandığında karşısında gördüğü babaannesi Zehra hanım torununun ruhundaki acıyı dindirmeye kararlıdır. Mehmet babaannesiyle birlikte yaşamaya başlar. Zaman gerçekten bu farklı çağlardan gelen ikilinin birbirini iyileştirmesine imkan tanıyacak mıdır?

 

7. Bir Kadın+Bir Erkek

Bir Kadın+Bir Erkek

Yönetmen: Claude Lelouch

Oyuncular: Jean Dujardin, Elsa Zylberstein, Christopher Lambert

Tür: Komedi

Süre: 113 dk.

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2017 Oscar Tarihleri Açıklandı!

Game of Thrones’ta Son 2 Sezon